Stres

Stres

STRES - TRENING I HIPNOTERAPIA

Każdy z nas doświadcza stresu. O ile niewielka ilość stresu motywuje do działania, pomaga się skupić, a nawet pozytywnie  wpływa na odporność, nadmierny lub przewlekły stres niszczy zarówno nasze zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Jak sobie z nim poradzić?

Czym jest stres?

Stres to wrodzona reakcja organizmu na zagrożenie. Można powiedzieć, że stres to pewnego rodzaju „pamiątka”, po czasach, gdy żyliśmy otoczeni przez niebezpieczną przyrodę. Podczas zagrożenia nasz umysł uwalnia szereg „stresowych” substancji, jak kortyzol, czy adrenalina, tak aby wywołać tak zwaną reakcję fight or flight. Ta reakcja daje nam zastrzyk energii, która ewentualnie jest nam potrzebna, jeśli będziemy musieli podjąć walkę lub zdecydujemy się bronić ucieczką. 

Oczywiście w dzisiejszych czasach rzadko doświadczamy sytuacji, które są dla nas poważnym zagrożeniem, jednak będąc pod presją, nasz umysł nadal reaguje w ten sam sposób. 

Niewielki stres może mieć pozytywny wpływ na nasze życie i zdrowie. Pozwala nam skupić uwagę, czy zmotywować się do działania. Jeśli jednak nie radzimy sobie z nadmiernym lub przewlekłym stresem – z czasem stres zaczyna negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie prowadząc do problemów lękowych, depresji czy wielu innych problemów mentalnych.

Kiedy szukać pomocy

Nie zawsze stres jest poważnym problemem. Warto jednak skorzystać z pomocy jeśli:

  • Stres dominuje w Twoim życiu,
  • Stres wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie
  • Sięgasz po niezdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem (np. alkohol)
  • Doświadczasz negatywnych emocji, złości, co dotyka Twoje otoczenie.

Jeśli nie jesteś pewien, możesz wykonać prosty test na stres online na promentalnie.pl: 

Terapia

Aby uwolnić Cię od stresu sięgniemy po wiele metod. Na początku najważniejsza jest edukacja. Z mojego doświadczenia wynika, że wiedza o stresie jest znikoma. Warto zatem zrozumieć, jak działa nasz układ nerwowy, jak wywołuje reakcję fight or flight oraz jak możemy wykorzystać nasz układ nerwowy do radzenia sobie ze stresem.

Po teoretycznym wprowadzeniu,  przejdziemy do metod. Pokażę Ci bardzo skuteczne techniki relaksacyjne, hipnoterapeutyczne i mentalne, które pomogą Ci w szybki sposób obniżyć poziom stresu i przywrócić spokój. Przyglądniemy się również innym tematom, jak: Twoje wewnętrzne przekonania, dialog, które mogą wywoływać niepotrzebny niepokój i lęk.

W swojej praktyce sięgam zatem po różne techniki: terapię poznawczo-behawioralną, hipnoterapię, mindfulness, trening radzenia sobie z problemami i inne. Opierając się na tych różnych metodach, których skutecznośc została potwierdzona badaniami naukowymi, opracowałem swój własny system terapeutyczny, z którego skorzystało już ponad 2000 osób. 

Zamów bezpłatną konsultację

Mogę pomóc Ci poradzić sobie ze stresem i lękiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej, jak działam, skonsultować swoją obecną sytuację, umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną.

Chcesz wiedzieć, jak wygląda proces terapii?

Przewiń na górę