O mnie

Cześć!
Nazywam się Wojtek Wiśniewski. Jestem terapeutą, certyfikowanym hipnoterapeutą poznawczo-behawioralnym i pedagogiem.

Łącząc dwie najpotężniejsze terapie psychologiczne: terapię poznawczo-behawioralną oraz hipnoterapię, pomagam innym osiągać cele, doświadczyć szybkich i trwałych zmian oraz podnieść jakość życia.

Moja misja

Moją misją jest skutecznie pomagać osobom, które zmagają się z lękiem, stresem i innymi problemami, które obniżają jakość ich życia.

Problemy, w jakich się specjalizuję, to:
Terapia: stres, zaburzenia lękowe, napady paniki, bezsenność, niska samoocena, negatywne nawyki. 
Mentoring: zwiększenie pewności siebie, poprawa wydajności, poprawa jakości prezentacji, utrata wagi.

Oferuję spotkania online. Pracuję z osobami z całego świata w języku polskim oraz angielskim.

Kwalifikacje

Istnieje wiele różnych podejść do hipnoterapii, dlatego od samego początku mojej edukacji celowo skoncentrowałem się, na praktyce opartej wyłącznie na dowodach naukowych. Z tego powodu zdecydowałem się na studia w Wielkiej Brytanii, gdzie hipnoterapia poznawczo-behawioralna uznawana jest przez Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne za skuteczną metodę leczenia wielu chorób. Mój dyplom uzyskany w UK College of Hypnosis & Hypnotherapy jest obecnie jedyną kwalifikacją z zakresu hipnoterapii uznawaną przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne.

Dodatkowo ukończyłem szereg kursów dotyczących terapii specyficznych zaburzeń:

Pedagog
Uniwersytet Śląski

Certyfikowany Hipnoterapeuta
Poznawczo-Behawioralny

UK College of Hypnosis and Hypnotherapy w Londynie
(Zobacz certyfikat)

CBT Hypnosis for Insomnia / UK College of Hypnosis
Szkolenie dotyczące leczenia bezsenności.

Integrative CBT for Depression / UK College of Hypnosis
Integralne podejście (CBT, mindfulness, hipnoterapia) do leczenia depresji i obniżonego nastroju.

Changing Addictive Behaviours / UK College of Hypnosis
Szkolenie dotyczące leczenia  uzależnień w oparciu o terapię kognitywną, mindfulness, i hipnoterapię kliniczną.

CBT for Low Self-Esteem/ UK College of Hypnosis
Szkolenie dotyczące wykorzystania terapii poznawczo-behawioralnej w przypadku niskiej samooceny.

Dr. Donald Meichenbaum’s Psychotherapy course: Getting Better results / UK College of Hypnosis

The Path to Happiness: What Chinese Philosophy Teaches us about the Good Life
/ Harvard University Online Course
Kurs jak prowadzić szczęśliwe życie czerpiąc z wiedzy starożytnej filozofii chińskiej i etyki.

Szkolenie z autoprezentacji / Uniwersytet Śląski

accph

Jestem akredytowanym członkiem ACCPH – rejestru zrzeszającego akredytowanych doradców, coachów, psychoterapeutów i hipnoterapeutów. (Zobacz certyfikat).

Moja filozofia

Moja filozofia pracy zakłada wykorzystanie wyłącznie technik, których skuteczność została potwierdzona rzetelnymi badaniami naukowymi.

W swojej praktyce wykorzystuję terapię poznawczo-behawioralną, hipnoterapię potwierdzoną naukowo oraz trening uważności. Bardzo cenię takie podejście, gdyż jest ono zorientowane na wynik, ale też zwraca bardzo dużą uwagę na indywidualne potrzeby osoby. 

Doświadczenie

Od osoby podejmującej terapię wymaga się otwartości. Pisząc te kilka słów o sobie chciałbym również bardzo otwarcie i szczerze opowiedzieć Ci o moim doświadczeniu.

Tak naprawdę nigdy nie sądziłem, że pewnego dnia zostanę terapeutą. Ukończyłem pedagogikę i niewątpliwie to właśnie te studia wzbudziły we mnie zainteresowanie  filozofią i psychologią. Choć psychologia bardzo mnie interesowała, przez długi czas nie do końca wierzyłem, że wiedza psychologiczna może pomóc w stworzeniu lepszego życia.

Początkowo moja kariera zawodowa związana była z biznesem. Pracując jako marketer, a następnie prowadząc przez kilkanaście lat własną agencję marketingową (również w Skandynawii), miałem okazję doświadczyć wszystkiego tego, co wiąże się z presją szybko zmieniającego się środowiska. Moje własne problemy związane ze stresem, lękiem (m.in. zaburzenia lękowe i ataki paniki), niska samoocena, sprawiły, że jeszcze bardziej zainteresowałem się psychologią i psychoterapią. 

Przekonując się na własnej skórze, jak skuteczna potrafi być współczesna hipnoterapia oraz jak mocno ugruntowana jest badaniami naukowymi, postanowiłem przebudować swoje życie. Ponieważ zależało mi na edukacji prowadzonej przez wiarygodną placówkę, ukończyłem studia hipnoterapeutyczne w Londynie oraz szereg szkoleń z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej (ucząc się bezpośrednio od osób, które przyczyniły się do rozwoju tej techniki, jak np. Donald H. Meichenbaum).

Obecnie jestem certyfikowanym hipnoterapeutą poznawczo-behawioralnym oraz promotorem autoterapii. Pracuję terapeutycznie z osobami z całego świata. Poza praktyką terapeutyczną prowadzę popularny podcast Promentalnie oraz portal promentalnie.pl, których celem jest promocja zdrowia, rozwoju osobistego oraz autoterapii. 

Łącząc różne techniki terapeutyczne: hipnoterapię, terapię poznawczo-behawioralną, mindfulness, to co oferuję swoim Klientom, to nie tylko wiedzę psychologiczną, ale przede wszystkim konkretne narzędzia i techniki, które pozwalają rozwiązać problemy i zmienić życie na lepsze.

rodzina

Prywatnie

Prywatnie, od kilkunastu lat jestem szczęśliwym mężem oraz ojcem. W wolnym czasie, to co skutecznie podnosi mój poziom dopaminy i hormonów „szczęścia”, to podróże oraz tworzenie muzyki.

Przewiń na górę