Wojtek Wiśniewski

Najczęstsze Pytania

Pierwsza konsultacja telefoniczna (do 20 minut) jest bezpłatna.
Kolejne sesje indywidualne 75 minut online kosztują: 280zł.

Może się to wydawać dużo, ale należy pamiętać, że hipnoterapia poznawczo-behawioralna zasadniczo różni się od psychoterapii:

Długość sesji: spotkania psychoterapeutyczne trwają najczęściej 45 minut. Spotkanie terapeutyczne ze mną trwa 75 minut.

Długość terapii: psychoterapia najczęściej trwa wiele miesięcy. Hipnoterapia trwa zdecydowanie krócej.

Dodatkowe materiały: psychoterapia opiera się na rozmowie. Gdy współpracujesz ze mną prowadzimy terapię również poza sesjami. Otrzymujesz dodatkowe nagrania terapeutyczne i hipnoterapeutyczne „do domu”, tak aby proces terapii zachodził szybciej. Wszystkie dodatkowe materiały są w cenie sesji.

Przed spotkaniem należy zapłacić za sesję korzystając ze sklepu internetowego.
Możesz zapłacić kartą lub przelewem:

Przejdź do sklepu

Bardzo trudno podać konkretną liczbę sesji, gdyż to zależy od problemu. Zdarzają się wyzwania, jak np. pozbywanie się negatywnych nawyków, które można rozwiązać w ciągu 2 spotkań. Najczęściej proces terapii przy wykorzystaniu hipnoterapii wymaga około 5 spotkań. 

To nie znaczy, że 5 sesji zawsze wystarczy, aby pozbyć się problemu. Dzięki psychoedukacji i otrzymanym nagraniom oraz ćwiczeniom osoba może jednak kontynuować proces samemu na zasadzie autoterapii. 

Oczywiście jest możliwość cyklinczych spotkań przez dłuższy czas i część osób z tego korzysta.

Okres oczekiwania zmienia się w ciągu roku. Obecnie okres oczekiwania na pierwszą sesję wynosi ok. 5 miesięcy.

Hipnoterapia online jest tak samo skuteczna, jak terapia w gabinecie. Więcej na temat hipnoterapii online i benefitów możesz przeczytać tutaj:
Plusy terapii online 

W swojej praktyce zajmuję się tzw. hipnoterapią poznawczo-behawioralną, czyli łączę oba podejścia: hipnoterapię oraz terapię poznawczo-behawioralną. Są ku temu ważne powody.

W 1995 zespół badawczy Kirscha zebrał dane z 18 oddzielnych, kontrolowanych badań i udowodnił, że dla 70-90% pacjentów terapia poznawczo-behawioralna była bardziej skuteczna w połączeniu z hipnozą.

Inne badania z 2018 roku pokazały, że w przypadku zaburzeń lękowych połączenie trzech różnych podejść: terapii poznawczo-behawioralnej, hipnoterapii potwierdzonej naukowo oraz mindfulness jest skuteczniejsze niż wykorzystanie indywidualnych terapii (o badaniach możesz przeczytać tutaj).

Ze swojego doświadczenia wiem, że te trzy podejścia: psychoedukacja jaką daje terapia poznawczo behawioralna, hipnoterapia i techniki mindfulness dają nam zestaw bardzo skutecznych narzędzi, które bardzo skutecznie pomagają szczególnie w przypadku lęku, fobii, zaburzeń panicznych, czy obniżonego nastroju.

Przeczytaj warunki współpracy: Warunki

Zamów bezpłatną konsultację

Mogę pomóc Ci poradzić sobie z różnymi problemami. Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej, jak działam, skonsultować swoją obecną sytuację, umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną.

darmowy ebook hipnoza

Darmowy ebook i nagranie do pobrania

Pobierz darmowego ebooka, dzięki któremu dowiesz się więcej o potwierdzonej naukowo hipnoterapii. Wraz z ebookiem otrzymasz darmowe nagranie hipnoterapeutyczne, które pozwoli Ci doświadczyć hipnozy.

Przewiń na górę