Hipnoterapeuta online - hipnoterapia online

Hipnoterapeuta Online - 5 plusów hipnoterapii online

Czy hipnoterapia online działa? – bardzo często słyszę to pytanie podczas wstępnej konsultacji. Od pewnego czasu sam oferuję spotkania hipnoterapeutyczne wyłącznie w formie spotkań internetowych i są ku temu ważne powody.

Wiele osób uważa hipnozę za formę transu, podczas którego osoba hipnotyzowana traci kontakt z rzeczywistością. Nic zatem dziwnego, że pomysł spotkania na odległość może brzmieć niepokojąco.

Jednak hipnoza nie jest transem. To mit. Podczas hipnozy nie tracimy kontaktu z rzeczywistością. Właściwie jesteśmy jeszcze bardziej świadomi tego, co się dzieje, jednak nasza uwaga skupiona jest na naszym wnętrzu – emocjach, uczuciach, myślach i wyobrażeniach. W każdej chwili możemy otworzyć oczy i przerwać sesję. Jednak najczęściej hipnoza to bardzo przyjemne doświadczenie, dlatego poddajemy się temu doświadczeniu. Skupiając uwagę na świecie wewnętrznym i sugestiach wykorzystujemy hipnozę, aby dokonać pewnych zmian w naszych emocjach, uczuciach, myśleniu, tak aby lepiej radzić sobie z różnymi problemami (jak np. lęk, stres, bezsenność, ból czy nałogi).

Więcej na temat samej hipnozy i autohipnozy możesz przeczytać w moim darmowym ebooku.

Wracając jednak do tematu, ponieważ hipnoza wykorzystuje słowne sugestie i jest zupełnie bezpieczna – nie ma żadnych przeszkód, aby odbywała się online. Jest tak samo skuteczna, jak tradycyjne sesje hipnoterapeutyczne, a przy tym ma kilka ważnych benefitów, które warto wziąć pod uwagę.

Hipnoterapeuta Online - zalety hipnoterapii online

 1.  WYGODA

Spotkanie z hipnoterapeutą online jest znacznie wygodniejsze niż spotkanie w gabinecie. Nie musisz tracić czasu na dojazd do terapeuty. Sesję możesz odbyć w zaciszu swojego domu. Nie jesteś też ograniczony terminami i godzinami działań gabinetów, gdyż – przynajmniej w moim wypadku – możesz się umówić na sesję wieczorną czy weekendową.

 2. WIĘKSZA WARTOŚĆ ZA MNIEJ PIENIĘDZY

Sesja hipnoterapii online pozwoli Ci zaoszczędzić koszty dojazdu. Poza tym terapeuci, którzy specjalizują się w hipnoterapii online, często wykorzystują dodatkowe materiały, które klient otrzymuje drogą internetową. Dla przykładu moi klienci otrzymują dodatkowe nagrania hipnozy do słuchania w domu (więcej o samych nagraniach dowiesz się na portalu Promentalnie: Autohipnoza) Są to ważne narzędzia i pomoce, które wliczone są w koszt sesji.

 3. WIĘKSZY KOMFORT = LEPSZE EFEKTY

Dla wielu osób wyprawa do gabinetu terapeuty, przebijanie się przez korki i próba dotarcia na czas – to często stresujące doświadczenie. Korzystając z hipnoterapii online możesz po prostu odbyć sesję w zaciszu swojego domu, pozostając zrelaksowanym i spokojnym – co pozytywnie wpływa na skuteczność samej hipnozy.

 4. WIĘKSZY WYBÓR

W przeszłości zmuszeni byliśmy korzystać z usług specjalistów z naszej okolicy. Dzisiaj możesz skontaktować się z terapeutami z całego świata, co daje Ci możliwość dobrania odpowiedniego terapeuty do Twoich potrzeb.

Dla przykładu, to co mnie wyróżnia, to wykorzystanie hipnoterapii poznawczo-behawioralnej, której skuteczność potwierdzono wieloma badaniami naukowymi. Poza tym specjalizuję się w kilku tematach, jak lęk i nerwice, stres, bezsenność, ale też poprawa wyników, czy kontrola wagi.

Bardzo ważnym elementem terapii jest zbudowanie relacji z hipnoterapeutą. Mając większy „dostęp”, możesz łatwiej znaleźć osobę, która jest specjalistą w danym temacie, zrozumie Cię i zbuduje Twoje zaufanie – co ma bardzo ważny wpływ na efektywność terapii.

 4. WIĘKSZA PRYWATNOŚĆ

Terapia online odbywa się wyłącznie między Tobą, a hipnoterapeutą. Spotkanie tradycyjne również, jednak są osoby, które nie chcą zdradzać, że chodzą do terapeuty i czasami obawiają się, że idąc do specjalisty zostaną przez kogoś zauważone. Spotkanie online pozwoli Ci zatem zachować pełną poufność.

Zamów bezpłatną konsultację

Mogę pomóc Ci poradzić sobie z różnymi problemami. Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej, jak działam, skonsultować swoją obecną sytuację, umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną.

Chcesz wiedzieć, jak wygląda proces terapii?

Hipnoterapeuta Online – 5 plusów hipnoterapii online
Przewiń na górę