Kontrola Wagi

KONTROLA WAGI I ZDROWE ODCHUDZANIE

Dla wielu osób utrzymanie wagi lub zrzucenie kilku kilogramów to nie lada wyzwanie. Jak pokazują badania hipnoterapia może być skutecznym sposobem na kontrolę wagi oraz inne problemy dotyczące odżywiania.

Dlaczego super-diety nie działają?

Gdy słyszymy „odchudzanie” mamy najczęściej w głowie dwa rozwiązania: dieta i aktywność fizyczna. I chociaż odżywianie i ćwiczenia są podstawą kontrolowania wagi, to jednak w wielu wypadkach nie przynoszą trwałych rezultatów.

Ekstremalne diety rzadko są skuteczne. Pokusa osiągnięcia szybkich rezultatów często prowadzi do przybrania na wadze, a karzące, restrykcyjne reżimy żywieniowe najczęściej zabijają motywację.

Same ćwiczenia też nie są odpowiedzią – często mówi się, że nie da się przetrenować złej diety, a odchudzanie naprawdę dzieje się w kuchni.

Klienci, którzy pojawiają się u mnie, najczęściej widzą tylko jeden problem: zbędne kilogramy. Nie widzą jednak prawdziwych problemów, które ukrywają się za nadmierną wagą.

Podejście „poznawczo-behawioralne” koncentruje się na odkryciu tych problemów. Celem tego podejścia jest zrozumienie, w jaki sposób myśli i uczucia powodują, że często dokonujemy złych wyborów dotyczących jedzenia. Jak emocje mogą wpływać na nasze nawyki żywieniowe, np. podjadanie, czy emocjonalne „zajadanie się”.

Waga, a Twój stan mentalny

Dieta i ćwiczenia to podstawowe aktywności, które pozwalają kontrolować wagę. To co je jednak spaja je w całość i pozwala osiągnąć cel, to Twój umysł. To czy masz motywację do działania i zmian wynika z Twojego podejścia mentalnego. To jak traktujesz swoje ciało, na ile pragniesz zmian i wierzysz, że są realne zależy od Twojego podejścia mentalnego. To jak walczysz z pokusami zależy od Twojego podejścia mentalnego. To jak radzisz sobie ze stresem, jak sypiasz – co ma duży wpływ na kontrolę wagi – również wynika z Twojego podejścia mentalnego.

Zatem świadomość jakie mentalne elementy mogą Cię powstrzymywać przed wymarzonymi rezultatami, to kluczowy pierwszy krok. Tylko wtedy możesz opracować plan, który naprawdę będzie dla Ciebie skuteczny.

Pamiętaj, że nawet najmniej skuteczna dieta i ćwiczenia dadzą lepsze rezultaty, niż najskuteczniejszy trening i dieta, które przez swój „reżim” szybko zostaną porzucone.

Na czym zatem polega proces kontroli wagi?

Po pierwsze na psychoedukacji. Zrozumieniu jak emocje, myśli negatywne przekonania mogą wpływać na nasze odżywianie. Jak stres i brak snu może prowadzić do nadwagi.

Następnie przyglądniemy się Twojej diecie, codziennym aktywnościom, nawykom i zastanowimy się, jak je możemy poprawić.

Przyglądniemy się temu, jak wygląda Twój stan mentalny. Twoja motywacja, podejście do własnego ciała, wewnętrzne przekonania, które mają ogromny wpływ na wyniki.

Wykorzystamy terapię psychologiczną, trening mentalny, trening uważności i edukację dotyczącą kontroli wagi. Aby wzmocnić Twoją motywację, pewność siebie, zmniejszyć poziom stresu i po prostu: osiągnąć lepsze wyniki wykorzystamy również sesje hipnoterapii. Poza sesjami online otrzymasz dodatkowe materiały i nagrania do słuchania w domu.

Zamów bezpłatną konsultację

Mogę pomóc Ci poradzić sobie z fobią i lękiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej, jak działam, skonsultować swoją obecną sytuację, umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną.

Cześć!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, współpracy, metodach, to oglądnij przygotowane przeze mnie krótkie filmy. Warto również:

Przewiń na górę